اخبار

اخبار

(آرشیو ماه آبان 1398)

ذخیره بیش از ۱۲۵ هزار نمونه خون بند ناف در "بن‌یاخته‌های رویان"/پتانسیل درمان بیش از ۸۰ بیماری
جمعه، 24 آبان 1398 - 14:22
مدیر عامل شرکت فناوری بن‌ یاخته‌های رویان گفت: ۱۲۰ هزار نمونه در بانک خون خصوصی بند ناف رویان و ۵۱۰۰ نمونه در بانک عمومی بند ناف رویان ذخیره شده است.

ضایعات زایمانی زباله نیستند/پالایشگاهی برای بندناف راه‌اندازی شود
جمعه، 24 آبان 1398 - 12:50
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز از بند ناف نه‌تنها امکان نجات بسیاری از بیماران صعب‌العلاج را فراهم می‌کند، بلکه استفاده از سایر ضایعات زایمانی مانند پرده جفت در این مسیر کارآمد است؛ ضایعاتی که نباید آن‌ها را دور انداخت و قطعا نباید این ضایعات زایمانی را زباله زایمانی بنامیم؛ کلمه‌ای که در حال حاضر در جامعه پزشکی مرسوم است.

رئیس پژوهشگاه رویان :لزوم هم‌پایی قوانین با دانش‌علمی سلول درمانی/ذخیره خون بند ناف در بانک عمومی رایگان است
جمعه، 24 آبان 1398 - 12:19
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: قوانین و آیین‌نامه‌های اجرایی نیز باید همپای دانش سلول‌های بنیادی به‌روز شود تا خدای ناکرده در این حرکت علمی خللی ایجاد نشود. به کمک قوانین سودجویی‌ها به حداقل می‌رسد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، :تعداد نمونه‌های شبکه ملی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی به ۱۵۰ هزار مورد خواهد رسید
جمعه، 24 آبان 1398 - 09:48
رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر شبکه ملی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی کشور ۶۳ هزار نمونه دارد که در حال برنامه‌ریزی هستیم تعداد این بانک را به ۱۵۰ هزار نمونه برسانیم.

نشست خبری مدیرعامل بانک خون بندناف رویان با اصحاب رسانه 
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 13:42
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی خون بندناف گفت: پروژه توسعه‌ای در پارک علم و فناوری پردیس در شرف آماده‌سازی است که اوایل سال ۹۹ به بهره‌برداری رسیده و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی را به بیش از دو برابر افزایش می دهیم به طوری که تا ۲۰ سال آینده امکان ذخیره‌سازی با توجه به مقدار تقاضا وجود داشته باشد و در این حوزه نیازمند حمایت دولت یا خیرین هستیم.

درمان موثر سرطان خون و تالاسمی
پنجشنبه، 02 آبان 1398 - 09:35
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی رویان گفت: ۱۲۰ هزار نمونه خون بندناف ذخیره سازی شده که ۲ هزار نمونه آن در استان البرز جمع آوری شده است.

جستجو در اخبار

آرشیو ماهیانه