اخبار

اخبار

(آرشیو ماه آذر 1394)

سلول های بنیادی خون بندناف به کمک درمان بیماری دیابت نوع 1 آمدند
شنبه، 28 آذر 1394 - 13:53
پدر "برت" می گوید: بدترین سناریوی ما برای ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف فرزندمان این بود که ممکن است این سلول ها طی ده سال منقضی شده و مورد استفاده قرار نگیرد، اما ناگهان زندگی ما تغییر کرد و فرزندمان به بیماری دیابت نوع 1 مبتلا شد!
انجام 14  پیوند موفقیت آمیز با سلول های بنیادی خون بندناف
دوشنبه، 23 آذر 1394 - 08:48
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان درباره آمار پیوند های انجام شده از نمونه های ذخیره شده در بانک خون بندناف رویان گفت: تعداد پیوند های انجام شده امسال بسیار خوب بود و 6 پیوند با استفاده از سلول های بنیادی ذخیره شده در بانک خصوصی و 8 پیوند با استفاده از سلول های خون بندناف ذخیره شده در بانک عمومی انجام شده است.
پیوند سلول های بنیادی خون بندناف برای درمان رتینوبلاستومای سه گانه
ﺳﻪشنبه، 17 آذر 1394 - 14:11
پدر لئو می گوید: برای ذخیره سازی سلول بنیادی خون بندناف لئو، در ابتدا شک داشتیم چون انتظار وقوع بیماری مثل رتینوبلاستومای سه گانه را برای فرزندمان نداشتیم و حتی هیچ یک از اعضای خانواده ما هم پیشینه ابتلا به این بیماری را نداشتند اما خیلی ناگهانی تصمیم گرفتیم که سلول های بنیادی خون بندنافش را ذخیره کنیم و خود را در موقعیتی قرار ندهیم که بعدها تاسف و تاثر آن را داشته باشیم.
"مت فارو" اولین کسی که پیوند سلول های بنیادی خون بندناف را 27 سال پیش دریافت کرد
شنبه، 14 آذر 1394 - 13:55
"مت فارو" اولین کسی که پیوند سلول های بنیادی خون بندناف را 27 سال پیش دریافت کرد. این پیوند اکتبر ۱۹۸۸ در کشور فرانسه و توسط دکتر گلوکمن برای مت فارو ۵ ساله که دچار کم خونی فانکونی(نوعی کم خونی مادرزادی) شده بود انجام گرفت . وی با پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف خواهر تازه متولد شده خود، تحت درمان قرار گرفت.

جستجو در اخبار

آرشیو ماهیانه