اخبار

اخبار

(آرشیو ماه دی 1397)

تندیس زرین  همایش کارآفرینان مسئولیت پذیر به شرکت فناوری بن یاخته های رویان اعطا شد
دوشنبه، 01 بهمن 1397 - 10:28
تندیس زرین نخستین همایش ملی کارآفرینان مسئولیت پذیر با رویکرد نقش بنگاه‌های مسئولیت پذیر در پایداری و توسعه کسب و کار به شرکت فناوری بن یاخته های رویان اختصاص یافت.
ذخیره سازی بیش از ۲۰۰ نمونه سلول بنیادی خون بندناف در استان بوشهر توسط جهاددانشگاهی
دوشنبه، 01 بهمن 1397 - 10:17
مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف کشور گفت: در پی راه‌اندازی بانک خون بند ناف در استان بوشهر از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۰۰ نمونه از سطح استان جمع‌آوری‌شده است.  
تزریق سلول های بنیادی خون بندناف به  کودک 7 ساله مبتلا به فلج مغزی /فیلم
یکشنبه، 30 دی 1397 - 11:04
در فیلم "مستند به توان 40" که به معرفی فعالیت ها و دستاوردهای شرکت فناوری بن یاخته های رویان پردخته است، مراحل تزریق سلول های بنیادی خون بندناف به پسربچه 7 ساله مبتلا به فلج مغزی را مشاهده می کنید. این کودک، در بدو تولدخون بندنافش توسط پدر و مادرش ذخیره شده بود.
پیوند آلوژنیک: خون محیطی در مقابل مغز استخوان
دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:03
گروه اروپایی پیوند خون و مغز استخوان (EBMT) با بررسی مراکز پیوند در سال 1996، مشاهده کردند که 4400 پیوند آلوژنیک وجود دارد که در 30% آن ها PBSC استفاده شده است.تا سال 2009، استفاده از همان تعداد پیوند آلوژنیک به 11500 نفر افزایش یافته بود که 71% از آن‌ها از PBSC استفاده کرده‌اند.این افزایش گسترده در تعداد پیوندهای آلوژنیک استفاده شده از PBSC به علت افزایش محبوبیت PBSC می‌باشد.
پتانسیل درمان ۷۰ بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی/نیاز به ۳۰۰۰ پیوند مغز استخوان در سال
شنبه، 22 دی 1397 - 13:53
مدیرعامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: مهمترین مشکل ما در حوزه سلول‌های بنیادی این است که متاسفانه مراکز سلول درمانی و مراکز پیوند کم داریم. همچنین تعداد پزشکانی که پیوند انجام بدهند و به این کار علاقه داشته باشند، بسیار کم است.
مرحله دوم طرح کار آزمایی بالینی سلول های بنیادی آغاز شد
یکشنبه، 16 دی 1397 - 08:47
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: مرحله دوم برزگترین طرح کار آزمایی بالینی سلول های بنیادی برای کودکان چهار تا 14 سال مبتلا به بیماری فلج مغزی از ابتدای دی ماه جاری آغاز شد.
14 دی ماه؛ سیزدهمین سالگرد درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی
جمعه، 14 دی 1397 - 13:32
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت سالگرد درگذشت سعید کاظمی آشتیانی، مؤسس پژوهشکده رویان و رئیس سابق جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران، پرونده‌ای با نام «دکتر کاظمی آشتیانی؛ فرزند صالح انقلاب» را منتشر کرده که شامل سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ایشان و نماهنگ و خاطره و ... است.

ذخیره سازی ۱۱۰ هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان/ بالاترین ظرفیت سلولی در خاورمیانه
پنجشنبه، 06 دی 1397 - 14:00
دکترضرابی با بیان اینکه ۱۱۰ هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شده و این میزان بالاترین ظرفیت سلولی در سطح خاورمیانه است، اظهار کرد: ۷۰ هزار نمونه دارای اطلاعات و دیتاهای ژنیتیکی سلول هستند و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک برای انجام شاخص های ژنتیکی سلول در کشور راه اندازی شده که در کمتر از یک دقیقه می‌توان با جستجو در بانک اطلاعاتی، نمونه لازم و مناسب را یافت.

جستجو در اخبار

آرشیو ماهیانه