اخبار

اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1398)

امکان سنجی انتقال سلول‌ به مراکز مختلف درمانی در سطح ملی و بین المللی
دوشنبه، 30 اردیبهشت 1398 - 14:59
در جلسه مشترک شرکت فناوری بن یاخته های رویان و ستاد توسعه سلول های بنیادی انتقال سلول‌ به مراکز مختلف درمانی در سطح ملی و بین المللی با همکاری پژوهشگاه رویان و ناوگانهای شرکت فناوری بن یاخته های رویان امکان سنجی شد.
نقش "کلرید لیتیم" و پیوند سلول‌های بنیادی عصبی بر درمان ضایعات نخاعی
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 13:09
پژوهش‌های محققان رویان نشان می‌دهد استفاده از کلرید لیتیم به تنهایی یا همزمان با پیوند سلول‌های بنیادی عصبی بهترین اثر را در ترمیم و بازیابی توان حرکتی مدل‌های دچار ضایعه نخاعی دارد.

کدام سلول‌های بنیادی مزانشیمی برای ترمیم ضایعات غضروفی مناسب‌تر است؟
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 10:15
نتایج پژوهش‌ محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم‌پزشکی بابل نشان می‌دهد سلول‌های بنیادی مزانشیمی برداشت شده از گوش، گزینه مناسب‌تری به نسبت دیگر سلول‌های مزانشیمی برداشت شده از منابع‌ دیگر برای ترمیم بالینی ضایعات غضروفی است.
رایزنی شرکت فناوری بن یاخته های رویان برای ایجاد دفاتر نمایندگی جدید در اربیل و سلیمانیه عراق
دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398 - 11:05
مدیر توسعه و تعالی شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: با راه‌اندازی دفاتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان در اربیل و سلیمانیه عراق، خدمات‌دهی به بیماران این اقلیم و ارسال نمونه‌های خون بندناف از این استان‌ها توسعه خواهد یافت.
تشریح جایگاه ایران در حوزه سلول‌های بنیادی
دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398 - 10:59
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران جایگاه مناسبی در زمینه سلول‌های بنیادی به خود اختصاص داده است. اولین جرقه‌های کار بر روی سلول‌های بنیادی، توسط یکی از اساتید مطرح کشور در پژوهشگاه رویان کلید خورد.

سلول‌های بنیادی خون بندناف چگونه جداسازی می‌شوند/گزارش تصویری قسمت اول
شنبه، 14 اردیبهشت 1398 - 14:41
با حضور در آزمایشگاه پردازش شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان و در کنار همکاران‌مان در آزمایشگاه، روند جداسازی این سلول‌ها را تصویر برداری کرده‌ایم. شما را به دیدن بخش اول این گزارش تصویری دعوت می‌کنیم.
پنجمین سمپوزیوم " ژنتیک و سلول‌های بنیادی با رویکرد ژن درمانی " برگزار می شود
دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 11:11
پنجمین سمپوزیوم " ژنتیک و سلول‌های بنیادی با رویکرد ژن درمانی"  با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فناوری بن یاخته های رویان و دانشگاه علوم پزشکی تهران 12 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
آشتون با خون بندناف خودش بر فلج مغزی غلبه کرد
ﺳﻪشنبه، 03 اردیبهشت 1398 - 08:45
پدر آشتون می گوید: ما مدیون سلولهای بنیادی هستیم. من تصور می کنم که هر کسی باید بیشتر به آن بپردازد . اگر این سلول ها این بار برای پسر من کاری انجام داده اند پس می توانند برای هر فرد دیگری نیز انجام دهد .

جستجو در اخبار

آرشیو ماهیانه