آرشیو موضوعی
آرشیو زمانی
اخبار و مقالات
تاریخ انتشار: شنبه 30 دی 1391
برای ذخیره سازی خون بندناف خونگیری داخل رحمی ارجح است

  برای ذخیره سازی خون بندناف خونگیری داخل رحمی ارجح است

امتیاز: Article Rating

دکتر حکیمی فرد متخصص زنان و زایمان در گفتگو با بنیان اظهار داشت: مدت زمان انجام عمل زایمان در سزارین برای پزشک بسیار مهم است .زمانی که پزشک روی رحم را برش داده و بچه را خارج می کند، گاهی چسبندگی و یا وجود عروق بزرگ باعث می شود که خونریزی شدیدی از محل برش داشته باشیم که در این هنگام خونگیری داخل رحمی با مشکل مواجه می شود.

 وی افزود: اگر خونگیری از جفت با سرعت عمل همراه باشد و تداخلی با عمل جراحی، استریلیزه عمل و یا اقدامات پزشک برای جلوگیری از خونریزی مادر نداشته باشد خونگیری داخل رحمی ارحج و امکان پذیر است.

 این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: اگر زمانی که پزشک بندناف را قطع، جنین را خارج و درحال خارج کردن جفت است، خونگیری انجام شود بسیار مناسب است اما اگر نیازمند اختصاص مدت زمانی طولانی برای خونگیری از بندناف و مادر دچار خونریزی باشد این عمل مناسب نیست و باید خونگیری خارج رحمی انجام گیرد.

  وی گفت:در واقع سرعت عمل کارشناس خونگیر بسیار مهم است اما گاهی ممکن است در عمل سزارین فیلد خشکتر و خونریزی کمتر باشد ، در این زمان اگر دقایقی را برای خونگیری اختصاص داد مشکلی برای مادر به وجود نمی آید و خونگیری از جفت به شرایط زایمان و شرایط مادر بستگی دارد.

دکتر حکیمی فرد در ادامه خاطر نشان کرد: در زایمان طبیعی بعد از خروج جنین مدتی طول می کشد تا جفت خارج شود، ولی در سزارین جفت با دست و یا با فشار خارج می شود. لذا در زایمان طبیعی بعد از اینکه جنین خارج شد، صبر می کنیم تا جفت خود کنده و از بدن خارج شود و زمان بیشتری در اختیار داریم و تا وقتی که بندناف آویزان و جفت داخل رحم است به راحتی می توان خونگیری کرد.

 

این متخصص زنان و زایمان افزود: برخی خانواده ها، قبل از شروع پروسه زایمان پزشک را از اقدام خود برای نگهداری خون بندناف فرزندشان آگاه می کنند که اگر با روند زایمان تداخل نکند مشکلی نیست.

 

پایان مطلب/

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برای ذخیره سازی خون بندناف خونگیری داخل رحمی ارجح است
ثبت امتیاز